Blog Mokka > Lifestyle >
Wiosna - Czas na wybór roweru dla Ciebie i rodziny

Wiosna - Czas na wybór roweru dla Ciebie i rodziny

Wiosna to doskonały czas na rodzinne wycieczki rowerowe. Warto zadbać o ruch, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, zadbać o sylwetkę. Warto także pamiętać, że dbanie o aktywność pozwala przekazać dzieciom prawidłowe wzorce. Jak przygotować się do rodzinnych wypraw rowerowych?Wybierz typ roweru

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów rowerów. Jak wybrać odpowiedni? Warto poznać cechy charakterystyczne najpopularniejszych modeli, aby ułatwić sobie dokonanie ważnego wyboru. Oto kilka przydatnych wskazówek:


  • Rowery crossowe - coraz chętniej wybierany model i trudno się temu dziwić. Jest to bowiem model, który sprawdzi się w różnych warunkach. Doskonale sprawdza się podczas jazdy po asfalcie czy ścieżkach rowerowych. Został zaprojektowany w taki sposób, aby wielbiciele szybkiej jazdy mogli cieszyć się nią bez przeszkód. Rowery crossowe sprawdzą się także podczas jazdy po żwirze czy piasku, gdyż posiada opony o zróżnicowanym bieżniku, co stabilizuje rower. Taka propozycja jest szczególnie dobra dla rodzin z nieco starszymi dziećmi, które lubią wyzwania i dobrze radzą sobie z jazdą po różnych powierzchniach.
  • Rowery trekkingowe - wygodna kierownica, błotniki i duże koła sprawiają, że wyprawy rowerowe są przyjemne. Model ten sprawdzi się zarówno do jazdy miejskiej jak i do jazdy po polnych drogach. Rowery trekkingowe zapewniają pełen komfort, a więc idealnie nadają się do długich wypraw. Z pewnością można powiedzieć, że są to rowery uniwersalne.
  • Rowery miejskie - to dobry wybór, jeśli wycieczki rodzinne mają odbywać się na terenach miejskich, gdzie dostępnych jest wiele ścieżek rowerowych i parków. Rower do miasta? Ten model sprawdzi się najlepiej.


Rower - jaki wybrać? Warto zastanowić się nad tym, po jakich powierzchniach najczęściej się podróżuje. Dobry rower to także taki, który jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Wybierając rowery dla rodziny, warto skorzystać z fachowego poradnictwa, aby znaleźć najlepsze modele.Wybór roweru - kilka ważnych kwestii

Wybierając rower, trzeba zwrócić uwagę na kwestie takie jak wzrost i wiek. W tym przypadku liczy się rozmiar ramy, a ten różni się w zależności od czynników takich jak przeznaczenie, geometria i metoda pomiaru. Zawsze przed zakupem warto wypróbować rower i sprawdzić, czy rama jest odpowiednia. Jest to ważne nie tylko w przypadku dorosłych, ale także dzieci. Warto wybrać się do sklepu stacjonarnego, w którym doradca pomoże wybrać odpowiedni rower. Jeśli zaś decydujesz się na zakupy online, można skonsultować się z obsługą poprzez dane kontaktowe podane na stronie. Rozmiar ma znaczenie zarówno  w przypadku rowerów dla dzieci jak i dorosłych.


Warto pamiętać, że męski i damski rower różnią się od siebie. Tak na przykład rama w rowerze damskim jest krótsza, często także obniżona. Poza ramą różnice można zauważyć także w kołach. Najczęściej ich średnica jest mniejsza, jeśli chodzi o modele dla kobiet. Wynika to niższej wagi. W rowerach dla pań można zauważyć także odmienną budowę siodełka. Zazwyczaj siodełka w rowerach dla pań są bardziej miękkie niż w tych dla panów, a także nieco szersze.


Wybór roweru ułatwi nie tylko znajomość najpopularniejszych rodzajów i różnić między modelami dla kobiet i mężczyzn. Warto także sprawdzić opinie na temat modeli, które wydają się najodpowiedniejsze. Dzięki temu można mieć większą pewność, że wybrany model sprawdzi się dobrze i zapewni komfort podczas rodzinnych wypraw rowerowych.


Kup teraz i zapłać później

Zakup roweru dla każdego członka rodziny to niemały wydatek. Warto jednak pamiętać, że są rozwiązania, dzięki którym płatność można odłożyć na później lub rozłożyć na wygodne raty. Działanie płatności Mokka nie jest trudne, wystarczy się zarejestrować i można ruszyć na zakupy. Płatności Mokka są bezpieczne, można skorzystać z nich w sklepach partnerów. W przypadku zakupu roweru warto polecić Sklep rowerowy Sport Bike Group.

Kasia Radzikowska
Kasia Radzikowska
Sales & Marketing Specialist