Blog Mokka > Lifestyle >
Postanowienia noworoczne - Rozpocznij rok od biegania i dbania o siebie

Postanowienia noworoczne - Rozpocznij rok od biegania i dbania o siebie


Postanowienia noworoczne to nieodłączny element wchodzenia ludzi w nowy rok kalendarzowy. Większość z nas lubi je tworzyć i zapisywać, a później z większym lub mniejszym skutkiem stara się je spełniać. Rok 2022 jeszcze tak niedawno miał swój początek i nasze postanowienia jeszcze są świeże pełne zapału. Jednym z najpopularniejszych postanowień, jakie ludzie przed sobą kładą, jest rozpoczęcie zdrowego stylu życia. "Zacznę się zdrowo odżywiać", "będę chodził na siłownię", "w końcu rozpocznę bieganie", "nie będę pił dużych ilości alkoholu" itd. Można by wymieniać ich naprawdę sporo, ale ile z nich tak naprawdę spełnimy?


Według statystyk postanowienia noworoczne mają 46% szansy na spełnienie i my tej szansie powinniśmy pomóc. Nic się samo nie wydarzy. Nikt za nas nie przypilnuje, abyśmy się trzymali tego, co sobie postanowiliśmy. Nikt za nas nie zrobi przebieżki. Tylko my. Sami.Jeśli wreszcie złapaliśmy dostateczną ilość motywacji do rozpoczęcia wdrażania swoich celów, np. biegania, to z pewnością będziemy potrzebować rzeczy, które tę motywację utrzymają. Jednym z takim must-have przy bieganiu to porządne obuwie sportowe. Dzięki odpowiedniemu obuwiu nasza stopa będzie zamortyzowana od wstrząsów, a ryzyko kontuzji będzie zminimalizowane. Dzięki temu zapobiegniemy większości wypadków, które mogłyby zdyskwalifikować nas od sportu na jakiś czas. A jak wiadomo, upływ czasu nie sprzyja utrzymaniu motoru do działania, jeśli dana czynność nie jest często wykonywana- wdrażana w nawyk.Buty, które w 100% spełnią swoją funkcję znajdziemy w sklepach stacjonarnych Adrenaline.pl. Pamiętajmy, że tylko obuwie dobrej jakości, o porządnym kroju i obszyciu odciąży naszą stopę od fizycznego wysiłku. Buty niewłaściwie dopasowane w znacznym stopniu zwiększają ryzyko kontuzji oraz wypadków związanych z naszym układem kostnym. Warto więc wybrać porządne buty, aby później nie żałować swojego wyboru.


Ciekawą innowacją dostępną m.in. w sklepie Adrenaline.pl jest płatność odroczona Mokka, która pozwala na opłacenie zakupu w późniejszym terminie. Jest to ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy już rozpocząć działania z noworocznymi postanowieniami, a nie mamy na razie wolnej gotówki na dodatkowe zakupy. Kup dzisiaj, zapłać za 30 dni.Jeśli chcemy rozpocząć trenowanie, to zapewne marzymy o poprawie samopoczucia i wyrzeźbieniu ciała w pożądany sposób. Ważne jest, aby przy tym nie zapomnieć o tym, jak ważna jest wartościowa dieta. Nie tylko jeśli chcemy schudnąć, ale i także wtedy, kiedy chcemy wyrobić piękną muskulaturę. Musimy wdrożyć w codzienny plan dnia zdrowe odżywianie, aby widzieć po jakimś czasie solidną przemianę.


Zanim zaczniemy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, warto, abyśmy na początku zapoznali się z nowymi zasadami piramidy żywieniowej. Według niej aktywność fizyczna stanowi podstawę, a w diecie najważniejszym aspektem są owoce i warzywa. To one właśnie są najbardziej potrzebne na naszym talerzu. Powinniśmy ich jeść minimum od 5 do 7 porcji dziennie- codziennie. Następne w kolejności są produkty zbożowe i nabiał, zaś na końcu znajdują się mięso wraz z rybami i tłuszczami. Kolejną cenną wskazówką jest regularne picie dużej ilości wody. Te podstawowe informacje powinny skłaniać nas do układania codziennego menu.Rozpoczęcie wdrażania swoich noworocznych postanowień może być z początku nieco frustrujące, ale jeśli przetrwamy ten trudny początkowy okres, to wraz z upływem czasu będzie tylko lepiej. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Później wraz ze stopniowym dostrzeganiem swojej wytrwałości i przemiany, będziemy jeszcze mocniej zmotywowani do kontynuowania pracy nad sobą.

Kasia Radzikowska
Kasia Radzikowska
Sales & Marketing Specialist