Blog Mokka > Porady dla partnerów Mokka >
Nowoczesne rozwiązania w sklepach stacjonarnych - Czym się wyróżnić?

Nowoczesne rozwiązania w sklepach stacjonarnych - Czym się wyróżnić?


Współcześnie prowadzenie sklepu stacjonarnego nie jest tak proste i oczywiste jak było to jeszcze kilkanaście lat temu. Duża konkurencja na rynku, która nie stoi w miejscu i wciąż dwoi się i troi, by przyciągnąć do siebie klientelę to duże wyzwanie dla osób prowadzących sklep, który nie nadąża za trendami. Konsumenci w dzisiejszych czasach są dużo bardziej wymagający i oczekują od sklepu, że ten będzie wyróżniać się wysokim komfortem zakupów. Dlatego, aby nie tylko utrzymać dotychczasowych klientów naszego sklepu, ale i przyciągnąć nowych, musimy odpowiedzieć na potrzeby nowoczesnego konsumenta poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w naszej placówce.Czym wyróżnić się prowadząc sklep stacjonarny?

Aby nasz interes był lubiany i polecany innym, musimy zrobić z naszego lokalu nowoczesny sklep. Ludzie uwielbiają nowe technologie, a jeszcze bardziej uwielbiają z nich korzystać. Aby zapewnić ludziom komfort robienia zakupów, powinniśmy dać im możliwość przede wszystkim wyboru metody płatności. Ludzie coraz rzadziej płacą gotówką, więc dostępność płacenia kartą, telefonem czy blikiem jest bardzo pożądana. Wprowadzenie takiego rozwiązania jest w dzisiejszych czasach wręcz wymogiem, aby klient nie odszedł rozczarowany, jeśli chciał dokonać zakupu, a nie mógł dokonać płatności preferowaną przez siebie metodą.


Kolejnym aspektem, w jaki powinniśmy zainwestować, zwłaszcza jeśli prowadzimy większy sklep to kasy samoobsługowe. Nic tak nie uprzykrza zakupów jak kolejka ciągnąca się od tradycyjnej kasy aż po kraniec lokalu. Kasy samoobsługowe to faktyczne ułatwienie i usprawnienie zakupów, w szczególności, gdy akurat robimy mniejsze zakupy i dużo szybciej obsłużymy się sami, aniżeli stojąc w kolejce za osobami z wypełnionymi po brzegi wózkami sklepowymi.Jeśli prowadzimy sklep z obuwiem, to cyfryzacja również o nas nie zapomniała. Dostępne na rynku skanery stóp umożliwiają wskazanie potencjalnemu klientowi, które buty będą pasowały do jego stopy jeszcze przed przymierzeniem ich. To wspaniała innowacja, która wyjątkowo może skrócić czas spędzony w sklepie, który możemy wykorzystać w dużo lepszy sposób. W końcu kto lubi długie i męczące mierzenie obuwia w poszukiwaniu tej jednej jedynej pary, która będzie idealnie leżeć na stopie?


Nowe technologia, które opanowują rynek, uprzyjemniają i ułatwiają robienie zakupów. Kolejnym na to przykładem są odroczone płatności, które podbijają serca klientów. Rozbicie płatności za zakupy na raty, dzięki wygodnemu limitowi, to wspaniała szansa na zrobienie zakupów nawet w momencie, gdy do wypłaty jeszcze trochę... Wspaniale się to sprawdzi, zwłaszcza gdy w sklepie promocja, której nie chcemy przegapić. Dzięki odroczonym płatnościom Mokka możemy być spokojni, że zawsze wystarczy nam pieniędzy na zrobienie zakupów.Dostępne zakupowe innowacje to nie tylko fantastyczna opcja dla największych sklepów sieciowych, ale i dla takich, które chcą stać się znane i szanowane. Dzięki nieustannemu podążaniu za trendami możemy przyciągnąć do siebie sympatię klientów, którzy z chęcią będą odwiedzać nasz sklep i dokonywać zakupów. Klient nasz pan, a w dzisiejszych czasach nabiera to jeszcze mocniejszego wyrazu. Jeśli nie idziemy naprzód, to znaczy, że się cofamy, a od tego szybka droga, aby konkurencja przytłoczyła nasz sklep swoimi pomysłami i innowacjami. Aby stać się prawdziwym handlowcem, który posiada swój własny mądry interes, musimy być czujni i z nowinkami być zawsze o krok przed konkurencyjnymi lokalami.

Kasia Radzikowska
Kasia Radzikowska
Sales & Marketing Specialist