Blog Mokka > Porady dla partnerów Mokka >
Magento - Czy to dobra platforma dla Twojego nowego sklepu internetowego?

Magento - Czy to dobra platforma dla Twojego nowego sklepu internetowego?


Jeśli prowadzisz sklep internetowy, to zapewne chcesz go stale ulepszać i unowocześniać, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Nic dziwnego, każdy przecież chce robić zakupy w przyjemnym miejscu, gdzie został mu zapewniony pełen komfort.


Jedną z popularniejszych platform, które służą do tworzenia systemów e-commerce na całym świecie, jest Magento. Magento umożliwia wiele modyfikacji oraz konfiguracji funkcjonalności. Jeśli jesteśmy właścicielem średniej lub dużej wielkości sklepu internetowego i myślimy o nim przyszłościowo, to platforma Magento będzie strzałem w dziesiątkę.


Jest to częsty wybór sprzedawców internetowych, którzy myślą o swoich projektach w sposób innowacyjny. Platforma ma jednak swoje wady i zalety, o których mowa poniżej.Zalety platformy Magento

 • Mocno ugruntowana pozycja na rynku
  Platforma istnieje już na rynku kilkanaście lat. Zaufały jej największe światowe marki. To nie może być przypadek. Magento jest opcją godną zaufania.
 • Bezpieczeństwo
  Dzięki łatkom bezpieczeństwa (chroniącym przed atakami hakerskim), które zawarte są praktycznie przy każdej aktualizacji, mamy gwarancję, że jesteśmy chronieni w sieci.
 • Elastyczność
  Od platformy Magento otrzymujemy bardzo szerokie możliwości konfigurowania nie tylko wyglądu sklepu, ale i jego funkcjonalności.
 • Wydajność
  Duże natężenie ruchu oraz jego skoki może być niemałym wyzwaniem dla systemu. Na szczęście dzięki postawieniu platformy Magento na solidnym serwerze, dostajemy gwarancję, że płynne działanie sklepu nie będzie uzależnione od jego obciążenia.
 • CMS
  Platforma ma wbudowany system zarządzania treścią. Co to dla nas oznacza? Dzięki tej funkcji, contentem może nawet zarządzać osoba, która nie posiada specjalistycznej wiedzy programistycznej.
 • Gotowe rozwiązania.
  Dzięki sporej liczbie darmowych i płatnych gotowych rozszerzeń, do Magento możemy wdrożyć wiele funkcjonalności i to niskim nakładem.


Wady platformy Magento

 • Koszt wdrożenia
  Mając na uwadze jak liczne możliwości daje nam platforma oraz jak wiele funkcjonalności zostało w niej wbudowane, wdrożenie Magento jest sporym wydatkiem.
 • Wymagania serwerowe
  System Magento gwarantuje wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności, jedynie w przypadku, gdy zostanie on postawiony na wydajnym serwerze. Niestety, nie każdy z hostingodawców podoła wymaganiom Magento.
 • Aktualizacje
  Aktualizacje platformy zazwyczaj przynoszą kolejne funkcjonalności, przez co jest to czasochłonne oraz powinniśmy zaingerować w to doświadczonego programistę.

Co ważne, platforma Magento jest zintegrowana z systemem odroczonych płatności Mokka. Dzięki tej funkcji możemy zrobić zakupy dziś, a zapłacić za nie nawet za 30 dni. Jeśli mamy taką potrzebę, mamy także możliwość rozłożenia płatności na raty. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej uczynić nasze zakupy komfortowymi. Nie musimy mieć teraz wolnej gotówki, aby kupić to, czego bardzo chcemy. Możemy mieć ją później. To bardzo duże ułatwienie dla klienta, który wręcz zachęcony będzie do robienia dalszych zakupów w naszym sklepie.Jak łatwo można zauważyć, platforma Magento świetnie sprawdzi się w niemalże każdym większym sklepie. Jest to mocno rozbudowany system, który swoimi możliwościami przewyższa wiele innych skryptów. Podczas rozpoczynania biznesu wraz z tą platformą, powinniśmy liczyć się z tym, że do wszelkich modyfikacji będziemy potrzebowali specjalisty. Serwer, obsługujący platformę również musi być z górnej półki, ze względu na wymagania systemowe. Na początek trzeba trochę pieniędzy w to zainwestować, ale z czasem będziemy mogli być naprawdę zadowoleni, gdy pieniądze zaczną się zwracać, dzięki naszemu biznesowi.Kasia Radzikowska
Kasia Radzikowska
Sales & Marketing Specialist