Blog Mokka > Porady dla partnerów Mokka >
Jesteś producentem? Otwórz własny kanał sprzedaży D2C

Jesteś producentem? Otwórz własny kanał sprzedaży D2C

Model sprzedaży D2C w ostatnich miesiącach staje się coraz bardziej popularny. Wiele firm opiera swoje działanie właśnie na tej metodzie. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat.Model D2C - na czym polega?

Model sprzedaży D2C pozwala na znacznie ułatwienie procesu sprzedaży. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu, w którym między producentem a konsumentem znajduje się pośrednik, czyli sprzedawca w modelu D2C sprzedawca jest w ogóle pomijany, a jego miejsce zajmuje producent.


W dzisiejszych czasach konkurencja jest bardzo duża, dlatego klienci w supermarketach mogą nawet nie zauważyć niektórych produktów znajdujących się w ofercie. Z tego powodu producenci walczą ze sobą nie tylko o jakość ale tak i o cenę.


Te czynniki sprawiły, że wiele firm zdecydowały się na sprzedaż bezpośrednią, która wiąże się z samodzielnym ustalaniem cen.Zalety modelu D2C

Model D2C, który zwany jest direct to Consumer ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie idealne zarówno dla handlu tradycyjnego jak i internetowego. Bardzo dużą korzyścią związaną z tą metodą jest niezależność producenta od innych podmiotów. Producent sam może ustalać ceny, bez konieczności dzielenia się marżą, a także samodzielnie zajmuje się reklamą oraz kontaktami z klientami.


Znaczącą zaletą modelu D2C jest też maksymalizacja zysków. Przy braku konieczności opłacenia sprzedawców, producenci mogą uzyskać większą niezależność finansową. Nie można także pominąć, możliwości śledzenia ścieżki zakupu klienta. Jest to dużo łatwiejsze niż w przypadku wystawienia produktów w sklepie.


Stosując model direct consumer można też łatwiej dopasować swoją ofertę do popytu. Dzięki temu, na bieżąco widać co i w jakich ilościach się sprzedaje. Taka wiedza pozwoli zaprojektować skuteczny proces produkcyjny.Dla kogo przeznaczony jest model D2C?

Model D2C zyskał na popularności w czasie pandemii Covid. Wtedy to wszystkie firmy mniej lub bardziej ucierpiały z uwagi na coraz to nowe obostrzenia. Brak konieczności opłacania pośredników z pewnością pomógł zaoszczędzić.


Obecnie jest to świetne rozwiązanie dla nowych firm, które dopiero powstały i chcę się wybić na rynku. Jest to też szansa dla marek, które są już znane, ale chciałyby zaproponować klientom bardziej innowacyjną i zindywidualizowaną ofertę.


Mokka - jej działanie

Jak wspomniano wcześniej model D2C świetnie się sprawdza w sprzedaży Internetowe oraz stacjonarnej. Producenci rozprowadzają swoje produkty we własnym sklepie. Dzięki temu, wielu z nich może zaoferować możliwość odroczonych płatności Mokka. Na stronie: https://mokka.pl/wspolpraca/, można zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami na ten temat.


Płatność odroczona Mokka wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim jest to duża dogodność dla klientów, którzy mogą dokonać zakupu nawet jeśli w danej sytuacji nie do końca ich na niego stać, dzięki możliwości odroczenia spłaty nawet na 30 dni lub rozłożenia jej na raty. Aby móc skorzystać z takiej możliwości wystarczy tylko zarejestrować się na Mokka, warto zaznaczyć, że klienci przeprowadzający wiele transakcji i spłacający należności terminowo mogą liczyć na coraz większe limity. Cały system jest bardzo bezpieczny i nie obarczony żadnym ryzykiem.


Model D2C w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Producenci decydujący się na jego zastosowanie powinni zadbać o jak najlepsze relacje z klientami. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie im usługi płatności odroczonej. Warto mieć to na uwadze rozwijając swój biznes.

Kasia Radzikowska
Kasia Radzikowska
Sales & Marketing Specialist