Blog Mokka > Moda >
Jakie damskie oprawki okularów będą modne w 2022 roku?

Jakie damskie oprawki okularów będą modne w 2022 roku?

Okulary na przestrzeni ostatnich lat stały się modnym elementem wielu stylizacji. Nie są już tylko czymś, co jest konieczne ze względu na wadę wzroku. Stały się dopełnieniem stylu i pomocą w wyrażeniu swojego „ja”. Wiele osób nosi już nie tylko okulary korekcyjne, a także tak zwane ,,zerówki", czyli oprawki ze zwykłymi szkłami. Co roku moda wyznacza to, jakie modele oprawek będą modne i najczęściej wybierane. Jak będzie w nadchodzącym 2022 roku? Przeczytaj nasz artykuł i się przekonaj!Najmodniejsze damskie oprawki na 2022 rok


Zanim zaczniesz poszukiwać wymarzonych oprawek, koniecznie pamiętaj, że liczy się nie tylko moda, ale też to, by okulary pasowały do Twojej urody i kształtu twarzy.


Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku będą kontynuowane trendy z roku obecnego. Wiele trendów popularnych obecnie, jeśli chodzi o okulary. Jest inspiracją z minionych lat 70. czy 80. Można więc rzec, że są to ponadczasowe modele, na których temat wariacje zawsze będą w cenie. Należą do nich na przykład oprawki o kształcie kociego oka, delikatne i cienkie druciane, a również plastikowe transparentne.


Delikatne oprawki druciane

Zainteresowanie drucianymi oprawkami wynika stąd, że pasują one do wielu stli i okazji. Nie przytłoczą sukni wieczorowej, ale też wpiszą się w stylizację sportową lub biznesową. Co więcej, pasują do wielu twarzy ze względu na swoją uniwersalność. Bez wątpienia dzięki temu w 2022 roku nadal będą bardzo modne i chętnie wybierane.


Okulary oversize

Innym trendem są okulary „oversize”. Duże, masywne oprawki często w wyrazistych kolorach to coś, co w 2022 roku zyska jeszcze bardziej na popularności. Przy wyborze tego typu oprawek warto zwrócić uwagę, by nie zasłaniały one brwi.


Oprawki typu awiatorki

Długo jeszcze nie wyjdą z mody oprawki typu awiatorki, których wygląd jest inspirowany okularami pilotów samolotów z lat 90. Świetnie będą pasować Paniom o prostokątnych twarzach.


Białe i jasne oprawki okularów dla pań

Wiele wskazuje też na to, że w nadchodzącym roku projektanci postawią na jasne oprawki. Jeśli lubisz wyróżniać się w tłumie, może to być coś dla Ciebie. Noszenie tego typu okularów bez wątpienia podkreśli Twoją osobowość oraz charakter, a także doda klasy całej stylizacji. Dotyczy to także wszelkich pastelowych i jasnych modeli, zwłaszcza, jeśli miałyby być one bardziej masywne.


Okulary w stylu vintage

W drugiej połowie 2021 roku na popularności zyskują okulary w stylu vintage lub takie, które są połączeniem trendów z minionych lat ze współczesnością. Najczęściej są one owalne lub okrągłe i sprawdzą się dobrze dla osób o prostokątnych rysach twarzy, jednak nie tylko. Jeśli chodzi o kolor, to wybór jest tutaj szeroki. Bardzo popularne są modele złote i srebrne, a także wielobarwne.Jak wybrać oprawki dla kobiet?


Jeśli chcesz, aby okulary do Ciebie w pełni pasowały, przeczytaj nasze porady i dowiedz się, na co zwrócić uwagę.


1. Do twarzy owalnych poleca się prostokątne i kwadratowe modele, które nadadzą nieco ostrości okrągłej buzi. W tym wypadku sprawdzą się też okulary ,,kocie", które nieco wydłużą twarz. Są to więc modele, które w nadchodzącym roku będą bardzo modne.


2. Do twarzy kwadratowej świetnie sprawdzą się oprawki, które wydłużą i nieco zaokrąglą twarz. Najlepsze będzie zestawienie prostych linii z łukami, czyli np. oprawki zaokrąglone jedynie u dołu.


3. Przy twarzy trójkątnej najtrudniejszym zadaniem będzie natomiast optyczne wyrównanie sporych różnic w szerokości części buzi. Ułatwią to bez wątpienia okulary w oprawkach o zaokrąglonych kształtach, z naciskiem na zaokrąglenie u dołu. Doskonałe w tym przypadku będą także oprawki z delikatną obwódką i takie bez ramek. Unikać należy zaś ostrych kształtów.


Jeżeli to wszystko wydaje Ci się zbyt skomplikowane, to skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszego partnera Opto-Med, który pomoże w doborze odpowiednich dla Ciebie oprawek. Dzięki odroczonym płatnościom Mokka nie będziesz musiał/a wydawać swoich środków natychmiast!

Karolina Roman
Karolina Roman
Marketing & Operations Specialist