Blog Mokka > Płatności internetowe >
Jaki rodzaj płatności internetowej wybrać podczas zakupów?

Jaki rodzaj płatności internetowej wybrać podczas zakupów?

Dokonując zakupów internetowych mamy możliwość korzystania z wielu metod płatności. Ze względu na dużą konkurencję coraz więcej sklepów oferuje cały wachlarz systemów płatności, gdyż brak preferowanej dla klienta metody może być powodem skorzystania z oferty konkurencji. Ogólna dostępność produktów sprawia, że takie małe rzeczy mają znaczenie i przeważają o dokonaniu zakupów właśnie w tym konkretnym miejscu.Czym są systemy płatności?


To internetowe usługi, które umożliwiają transfer pieniędzy. Pozwalają na skrócenie czasu dokonania opłaty, co wpływa także na skrócenie czasu wysyłki. Wiele serwisów przekazuje powiadomienia o płatności w czasie rzeczywistym, dzięki temu nasze zakupy mogą być wysłane jeszcze tego samego dnia. To ogólna korzyść zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Dzięki nim możemy zapomnieć o staniu w kolejce na poczcie w celu opłacenia przelewu czy przepisywania informacji takich jak numer rachunku i dane odbiorcy do osobnego okienka w naszym banku. Teraz cały proces płatności odbywa się prawie automatycznie. Z naszej strony wymagane jest jedynie potwierdzenie w aplikacji bankowej.


Jak to możliwe? Zasada działania takich systemów jest bardzo prosta. Są one skonfigurowane z wszystkimi ogólnodostępnymi bankami, dzięki czemu po wyborze swojego klient przenoszony jest do strony logowania banku. Wszystkie dane uzupełnione są automatycznie, wystarczy je sprawdzić, zaakceptować i zweryfikować płatność. Cały proces jest automatyczny, dzięki czemu oszczędzamy czas na księgowanie przelewu, który najczęściej wynosi 24 godziny.


Popularne metody płatności


Oczywiście wiele z nas wciąż korzysta ze standardowych przelewów bankowych. I tę metodę oferuje większość sprzedawców. Jej główną wadą jest to, że wymaga ona uzupełnienia całego formularza przelewu samodzielnie oraz czas księgowania, który wydłuża czas oczekiwania na przesyłkę. Inną wciąż popularną metodą jest płatność kartą kredytową. Dla tych, którzy taką posiadają cały proces jest prosty - wystarczy podać numer karty, jej datę ważności oraz kod zabezpieczający tzw. CVC.


Popularną metodą płatności offline jest płatność przy odbiorze. Ta opcja chętnie jest wykorzystywana w przypadku sklepów, z których po raz pierwszy dokonujemy zamówienia. Jest to jednak problematyczne, gdyż musimy wtedy oczekiwać na kuriera, który dostarcza przesyłkę, gdyż to właśnie on odbiera od nas należność.Bezpieczne płatności online


Istnieją systemy, które są naprawdę bezpiecznie i umożliwiają dokonywanie płatności online. Są to systemy zintegrowane ze sklepem, więc dane uzupełniane są automatycznie - eliminuje to ryzyko błędnego uzupełnienia danych czy numeru rachunku. Wykorzystując popularne serwisy do przetwarzania płatności nie powinniśmy się obawiać o oszustwo. Bazują one na zaawansowanych mechanizmach, dodatkowych weryfikacjach przelewów - jednym słowem są bardzo bezpieczne.


Odroczone systemy płatności


To rozwiązanie proponuje coraz więcej popularnych sklepów internetowych i wielkich sieci. Jednym z nich jest także mokka.pl. Jak działa taki system i jakie korzyści niesie dla klienta?


Płatności odroczone to coś w rodzaju karty kredytowej. Przy opłaceniu zamówienia w ciągu 30 dni nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Dodatkowym plusem jest także możliwość rozłożenia płatności na raty. Cała weryfikacja następuje prawie automatycznie, a system skonfigurowany ze sklepem przekazuje zamówienie do realizacji. Ogromną zaletą jest możliwość kupienia przedmiotów np. przed wypłatą, gdy upolujemy jakąś świetną okazję lub kiedy przytrafi nam się niespodziewany wydatek, a jeżeli opłacimy je na czas nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Kolejnym plusem jest możliwość zamówienia ubrań czy butów, przymierzenie ich w domu i ewentualna możliwość zwrotu części lub całości zamówienia. Idealne, gdy nie wiesz jaki rozmiar wybrać, a nie chcesz płacić za kilka! Wybierz ten, który zostaje z Tobą i dopiero wtedy dokonaj płatności.

Karolina Roman
Karolina Roman
Marketing & Operations Specialist