Blog Mokka > Lifehacks >
Jak dokonać zakupu przy ograniczonych środkach?

Jak dokonać zakupu przy ograniczonych środkach?

Pewnie doskonale znasz to uczucie, kiedy przeglądając platformy społecznościowe rzuca ci się w oczy reklama pięknego płaszcza albo pleciony sweter w modnym, jesiennym kolorze. Myślisz sobie, że od bycia ikoną mody dzielą cię zaledwie dwa kliknięcia, ale wtedy zaglądasz na konto i okazuje się, że rodzice nie żartowali, kiedy mówili, że będąc dorosłym, czekanie na dzień wypłaty to prawie jak oczekiwanie na rocznicę ślubu. A przecież nie kupisz czegoś, na co nie starczy ci pieniędzy, prawda?Nieprawda!


Oszczędzanie pieniędzy i comiesięczne odkładanie nie jest jedynym sposobem na sprawianie sobie przyjemności! Dzień wypłaty to nie wyznacznik zakupów, a ograniczone środki na koncie nie są powodem do rezygnowania do skorzystania z fajnych promocji. Usiądź na chwilę i zastanów się, skąd wzięło się u ciebie przekonanie, że kupowanie produktów na raty to zły pomysł, a często też powód do wstydu. Przecież to wszystko jest jedynie zbiorem szkodliwych stereotypów, a w erze płatności internetowych rozłożenie wydatków na mniejsze części lub odroczenie płatności nie jest problematyczne w żadnym stopniu! Dlaczego masz zbierać pół roku na coś, czego potrzebujesz, skoro możesz to kupić od razu i co miesiąc płacić niewielką kwotę? Czy to nie brzmi przyjemniej niż wydanie połowy świeżo otrzymanej wypłaty?


Nieważne, czy chcesz kupić sweter, czy potrzebujesz nowej pralki, ważne, że niemal w każdym przypadku możesz dokonać zakupu, nawet jeżeli wypłaty jeszcze nie widać na horyzoncie. Opcji jest mnóstwo, każda z nich ma swoje wady i zalety, ale z niemal każdej możesz skorzystać - i nie musisz przy tym brać kredytu!


Płatność na raty


Tych płatności nie trzeba dokładnie tłumaczyć, bo niemal każdy dorosły zetknął się już z taką możliwością na którymś etapie swojego życia. Sklepy meblowe, sklepy AGD, ale także sklepy sportowe często udostępniają taką opcję swoim klientom - w końcu równie nowa kanapa, telewizor czy narty są warte znacznie więcej niż nowe buty na zimę. Warto korzystać z takich ofert, bo ułatwiają zakup i często pozwalają odciążyć domowy budżet. Dużo mniej zauważalne jest płacenie 100 zł/miesiąc przez jakiś czas niż wydanie 3500 zł w ciągu jednego zakupu! Dobrze jednak, przed podpisaniem jakichkolwiek umów, dokładnie te umowy przeczytać, sprawdzić oprocentowanie rat i to, czy w takiej formie zakupów nie ma ukrytych kosztów. Wiele sklepów proponuje swoim klientom raty 0% i warto o te raty dopytywać! Często, chociaż znajdują się one w ofercie, są pomijane, kiedy klient o nich nie wspomni.Mokka


To odroczona forma płatności, która wychodzi naprzeciw klientom – ich potrzebom i oczekiwaniom. Mokka to nowość w sklepach, które zazwyczaj nie posiadają w swojej ofercie rat. Płatności odroczone to forma zapłaty, która doskonale sprawdza się szczególnie w sklepach oferujących asortyment z kategorii odzież, technika, przedmioty użytkowe, AGD, czy też z meblami, w których nie ma zwykle możliwości płatności na raty. Zalogowanie w serwisie pozwala nie tylko odroczyć płatność, ale także podzielić ją na wygodne dla ciebie części. Warto pomyśleć o założenie konta na tego typu serwisach, ponieważ pozwalają indywidualnie dopasować ofertę i układają harmonogram spłat pod potrzeby klienta, nie sklepu. Jeżeli masz problem z organizacją i nie potrafisz zapamiętać terminów spłat, nie masz się czym przejmować! Mokka to bardzo intuicyjny i pomocny system, który przypomni o nadchodzącym terminie!


Jeżeli nie chcesz rozkładać płatności na raty, ale potrzebujesz kupić coś jeszcze przed wypłatą i odroczyć płatność - serwis mokka.pl również na to pozwala! Kupując za pośrednictwem usługi Mokka, masz możliwość przesunięcia płatności tak, by dostać zamówiony produkt wcześniej, ale zapłacić np. dopiero za trzy tygodnie. Jest to świetna opcja dla osób, które nie lubią dłuższych zobowiązań, ale potrzebują po prostu trochę "pomocy" przy zakupach. Przecież wszystko może się zdarzyć, prawda?


Nie ma potrzeby martwić się domowym budżetem i nieustannie zastanawiać się nad tym, jak pogodzić zakupy z terminem wypłaty - obecny świat proponuje mnóstwo możliwości i rozwiązań, z których naprawdę warto korzystać!

Karolina Roman
Karolina Roman
Marketing & Operations Specialist