Blog Mokka > Moda >
Czas na karnawałowy bal - Jakie oprawki będą pasować do balowych stylizacji?

Czas na karnawałowy bal - Jakie oprawki będą pasować do balowych stylizacji?

Dla tych, którzy w odpowiedzi na swoją wadę wzroku decydują się na codzienne noszenie okularów, oprawki stają się nośnikiem stylu. Ponieważ są nieodzownym elementem, musimy wybrać oprawy uniwersalne, które będą pasować do większej części naszej garderoby. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy dobieramy oprawki na konkretną okazję. Czy w ogóle opłaca się to robić?Czy warto kupować okulary na konkretne okazje?


Pierwszą odpowiedzią, która przychodzi nam do głowy jest zaprzeczenie. Jednak, kiedy zaczynamy się zagłębiać w temacie, dochodzimy do innych wniosków. Wystarczy porównać oprawki okularów, do innych elementów garderoby codziennego użytku. Czy kobieta posiada w swojej szafie tylko jedną torebkę, którą nosi codziennie, niezależnie od okazji? Nie. Każda kobieta ma przynajmniej dwie torebki, jedną codzienną i jedną na specjalne okazje. Bardzo często liczba torebek na jedną kobietę jest zdecydowanie większa. A okulary damskie często są tańsze niż najprostsza skórzana torebka. Drugim przykładem jest obuwie męskie. Mimo wyraźnej niechęci niektórych mężczyzn do zbyt dużej ilości obuwia, każdy ma przynajmniej dwie pary. Obuwie codzienne i obuwie eleganckie znajdziemy w garderobie każdego mężczyzny.


I jest jeszcze jeden argument, który pokazuje, że okulary kupowane na szczególne okazje mają sens. Oprawki nosimy codziennie, nadają one naszej twarzy wyrazu. Mogą sprawić, że wyglądamy poważniej, młodziej, bardziej ekstrawagancko, itd. A przecież nie każdego dnia mamy taki sam humor i chcemy wyglądać tak samo. Okulary mogą przyjść z pomocą, w delikatny sposób odmienić nasz codzienny wizerunek i budować różne stylizacje.Dobór kolorystyczny


Sylwester to szczególna okazja. W ten ostatni dzień roku moda odgrywa dużą rolę. Stylizację sylwestrową szykujemy z dużym wyprzedzeniem i starannie dobieramy wszystkie elementy garderoby. Dlatego warto pomyśleć o ciekawych oprawkach. Jak wybrać takie oprawki? Można kierować się kolorystyką planowanego ubioru. Ten sam kolor sprawi, że stylizacja będzie wyglądała spójnie. Ale na tą zabawę zakończoną w nowy rok można pokusić się o odrobinę szaleństwa. Można dobrać oprawy w kontrastowym kolorze. Do czerwonej kreacji - granatowy model, do niebieskiego garnituru - różowe oprawki. Taka zabawa z kontrastem może też pięknie podkreślić kolor oczu. Jeśli mamy oczy stalowe, to bordowe okulary wydobędą z nich niebieskie tony, za to fiolet pięknie podbije zieleń. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. A oprawek można poszukać w Opto-Med. Te salony umożliwiają odroczoną płatność Mokka. Dzięki temu za nasze zakupy zapłacimy w późniejszym terminie.Balowe akcenty


Oprawki w ciekawych kolorach są bardzo dobrym rozwiązaniem na zabawę sylwestrową także dlatego, że można ich używać również w codziennych stylizacjach. Wiadomo, że nie będą pasować do wszystkiego, ale od tego mamy podstawową parę. Trzeba też pamiętać, że jeśli dobierze je dobry optyk, to posłużą nam przez wiele lat. A jeśli chcemy zaszaleć jeszcze bardziej, warto postawić na model przykuwający uwagę. W tej roli świetnie sprawdzą się okulary w złotym lub srebrnym kolorze. Można je podbić złotym lakierem na paznokciach lub srebrną muchą. Oprócz tych dwóch kolorów także dodatek brokatu do innych barw jest świetnym pomysłem na zabawę sylwestrową. Takie okulary są nie tylko dla tych, którzy lubią eksperymentować z wizerunkiem, ale także tych, którzy szukają jeszcze swojego stylu. Nie musimy się też martwić, że takich okularów nie da się potem z niczym połączyć. W końcu po sylwestrze mamy jeszcze karnawał.

Karolina Roman
Karolina Roman
Marketing & Operations Specialist